Máte rádi oblečení s potiskem? Chcete si objednat trička se svými motivy, ale nejste si jisti, zda potisk bude trvalý? Zajímá vás, zda tento druh oblečení vyžaduje speciální techniky praní? Rozptýlíme vaše pochybnosti a vysvětlíme, jak snadno se starat o potištěné oblečení, aby zůstalo výrazné po dlouhou dobu. I když potištěné oblečení spousty krát vyperte i nadále bude působit jako nové.

Několik obecných tipů, jak pečovat o potištěný textil

1.Praní. Veškeré oblečení je třeba prát naruby. Zvláště ty s potiskem! To vám umožní dodatečně chránit citlivé prvky potisknuté tkaniny a vyhnout se nadměrnému tření o povrch bubnu nebo jiného oblečení v bubnu pračky.

2.Šetrné prací prostředky. Při praní oděvů zdobených potisky jsou nejlepším řešením jemné čisticí prostředky. Nepoužívejte bělidlo. Pokud potřebujete použít odstraňovač skvrn, proveďte to lokálně, abyste zabránili poškození tisku. Výběr jemného prací prostředku je základ. Buďte opatrní s použitím silného čisticího prostředku, který v sobě nese agresivní chemikálie. Mohou reagovat v nežádoucích reakcích s potiskem a tím oslabit stálost barev. Koneckonců, určitě nechcete, aby vaše oblečení vybledlo!

3.Buďte opatrní, jak sušíte. Vyhněte se sušení potištěného oblečení v sušičce nebo na přímém slunci. Vysoká teplota může poškodit jemné části potisku, které budou náchylnější k oděru a ztrátě barvy.

4.Žehlit moudře! Nezapomeňte, že každý kus oblečení by měl být žehlený naruby. Nepoužívejte žehličku přímo na potisk. Tento se může přichytit na žehlící plochu. Pokud potřebujete žehlit celý oděv, použijte hadřík, který látku nejen ochrání, ale také zabrání „rozžehleným“ stopám na oděvu. Můžete také použít vlhký hadřík, který ochrání jemné prvky tisku. Žehličku vždy zahřejte pouze na střední stupeň.

5.Nízká teplota praní. Teplota praní závisí na zvolené technice tisku. Námi užívaný digitální potisk lze prát při teplotě 30ºC.

Akční nabídka na váš email.
Maximálně 1x měsíčně

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Zasílání můžete kdykoliv odhlásit.

Naši partneři

Vakufolie.cz Ebies.cz FakturujemeOnline.cz Vakuovacifolie.cz